Projekt graficzny

Na początku klient przedstawia nam swój pomysł, którego wizję urzeczywistnia medalier – projektant. Przydatne są dostarczone przez klienta materiały graficzne, które skracają czas kreacji projektu.

Czas wykonania projektu graficznego monet i medali, uzależniony jest od stopnia skomplikowania. Może on wynieść od 10 do 20 dni roboczych. Klient otrzymuje od nas do akceptacji cyfrową wersję projektu.

projektowanie monet i medali

Model i skanowanie 3D

Niektóre projekty wymagają dodatkowo wykonania modelu gipsowego. Model gipsowy przygotowujemy w skali dziesięciokrotnie większej od rzeczywistych rozmiarów monety czy medalu. 

Czas wykonania modelu, tak jak w przypadku projektu, uzależniony jest od stopnia skomplikowania. Może on wynieść od 10 do 20 dni roboczych.

Modelowanie 3D

Na tym etapie grafik na podstawie projektu i skanu z modelu gipsowego przygotowuje model 3D. Projekty wykonujemy w programie do modelowanie ArtCAM pro.

Czas wykonania modelu wynosi od 5 do 10 dni roboczych. Klient otrzymuje od nas projekt w pliku PDF z możliwością prezentacji w 3D.

 

Grawerowanie matryc

Matryce to ostatni etap przed produkcją monet i medali. Najbardziej precyzyjny zabieg w całym procesie przygotowania produkcji.

Czas przygotowania matryc wynosi od 5 do 10 dni roboczych.

Produkcja

Produkcja monet i medali w Mennicy Sudeckiej odbywa się na specjalnych prasach o bardzo dużym nacisku.

Czas realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie. Średniej wielkości zamówienie realizowane jest od jednego do kilku dni roboczych.