Usługi dla firm

Oprócz podstawowej produkcji, Mennica Sudecka świadczy także usługi
dla branży medalierskiej, jubilerskiej oraz narzędziowej.

Skanowanie i modelowanie 3D

Laserowe skanowanie powierzchni o polu podstawy 300 x 300 mm i wysokości do 30 mm. Modelowanie zeskanowanych detali w profesjonalnym  programie do modelowania 3D ArtCAM Premium.

Grawerowanie 2D / 3D

Precyzyjne grawerowanie 2D oraz 3D na frezarko-grawerkach CNC. Grawerujemy w metalach kolorowych, tworzywach oraz w stali miękkiej i hartowanej do 52HRC.

Dla narzędziowni

Wykonujemy stemple, znakowniki, elektrody do drążenia elektroerozyjnego, wkłady do form o szczególnym stopniu skomplikowania płaskorzeźby.
Dysponujemy frezarko-grawerkami CNC, piecem do hartowania w atmosferze obojętnej oraz szlifierkami do płaszczyzn , wałków i otworów a także stanowiskiem do polerowania i docierania ręcznego.

Przeróbka plastyczna

Dysponujemy prasami mechanicznymi z możliwością programu automatycznego do wykrawania detali z metali oraz prasami hydraulicznymi do formowania metali na zimno o nacisku do 230 ton.

Obróbka powierzchni

Gratowanie drobnych elementów metalowych na bębnie rotacyjnym o pojemności do 50 l., szlifowanie, dogładzanie oraz polerowanie detali z metali w bębnie rotowibracyjnym.

Wykrojniki, tłoczniki

Projektujemy proste narzędzia do przeróbki plastycznej metali – wykrojniki i tłoczniki. Współpracujemy z wyspecjalizowanymi narzędziowniami i konstruktorami. Usługa ta jest łączona wyłącznie ze zleceniami na przeróbkę plastyczną metali.